Dla importerów i eksporterów kluczową kwestią jest brak problemów przy przekraczaniu towarów przez granice krajów. Na tym etapie często dochodzi do błędów proceduralnych, a ładunki nierzadko zatrzymuje Urząd Celny – np. ten w Szczecinie. Nasza agencja działająca w tym mieście pomaga przy obsłudze odpraw, ale też podczas innych czynności związanych z wysyłką dóbr do innych państw. Zainteresowanych współpracą w tym zakresie zachęcamy do kontaktu!

Kompleksowa obsługa celna naszej Agencji

Zapewniamy wsparcie importerom i eksporterom, dbając o sprawny i szybki przepływ towarów w transporcie międzynarodowym. Jako agencja celna zajmujemy się przede wszystkim dopełnieniem wszelkich formalności, które są związane z przesyłaniem ładunków do różnych krajów. Dbamy o właściwe zrealizowanie procedur wymaganych przez urzędy. Niezbędne dokumenty analizujemy i weryfikujemy w sposób rzetelny, co pozwala w większości przypadków uniknąć problemów m.in. podczas odpraw na granicy.

Do naszych kompetencji zalicza się np. przygotowanie deklaracji AKC-U oraz Intrastat. Dzięki nam klienci podczas importu lub eksportu opłacają podatki akcyzowe w odpowiedniej wysokości. To z kolei gwarantuje brak ewentualnych kar nakładanych przez Urząd Celny czy skarbowy. Eksperci z agencji zapewniają bezproblemowe odprawy i kompleksowe wsparcie przy procedurach tranzytowych.

W jakich sprawach agencja celna może reprezentować klienta?

Oprócz wspomnianej pomocy zajmujemy się także reprezentowaniem przedsiębiorców np. w kontaktach z urzędami oraz licznymi instytucjami, które mają wpływ m.in. na to, w jaki sposób przebiegnie odprawa celna. Dotyczy to firm ze Szczecina, ale też innych ważnych dla importerów i eksporterów miast w Polsce. Nasza agencja występuje w imieniu podmiotu w przypadku spraw prowadzonych przez Krajową Administrację Skarbową. Takie usługi świadczymy ponadto przy konieczności załatwiania formalności z granicznymi służbami kontroli. Zaliczają się do nich m.in. PIORiN, Sanepid, WIJHARS czy Graniczny Inspektorat Weterynarii oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Klient może liczyć na profesjonalizm i duże doświadczenie w kontaktach ze wspomnianymi instytucjami i urzędami.

Samo reprezentowanie przedsiębiorstwa przez naszą agencję celną również w trakcie odpraw to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu importer bądź eksporter oszczędza sporo czasu, a także ma pewność, że jego towary są z powodzeniem transportowane między krajami.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług – Odprawa celna Szczecin

Od wielu lat zajmujemy się świadczeniem wymienionych usług. Działając legalnie jako zarejestrowana agencja celna w Szczecinie, gwarantujemy klientom rzetelność i fachowe doradztwo przy doborze najkorzystniejszych rozwiązań w zakresie przesyłania dóbr m.in. na terenie Unii Europejskiej oraz z krajów trzecich do Unii Europejskiej. Jesteśmy w stanie przeprowadzić odprawę na granicy w ramach procedury uproszczonej i przyspieszonej, co jest niezwykle istotne dla importerów i eksporterów. W ten sposób transportowane towary szybciej trafiają do kraju docelowego. Nasze działania zmniejszają ryzyko zatrzymania ładunków przez urzędy. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, udostępniamy skład przystosowany do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów czy produktów spożywczych.

Przystępne stawki za świadczone usługi to kolejny atut współpracy z naszą agencją celną. Pozostajemy w nieustannym kontakcie z klientami, podejmując w razie potrzeby szybkie działania prowadzące do usprawnienia przepływu towarów w transporcie międzynarodowym. Przy sprawdzaniu dokumentacji niezbędnej do realizacji procedur celnych zachowujemy profesjonalizm i dużą dokładność, co w połączeniu ze znajomością przepisów gwarantuje przedsiębiorcy poprawne wypełnienie wspomnianych deklaracji. Wiemy, w jaki sposób funkcjonuje Urząd Celny w Polsce, co pozwala nam zapobiegać np. problemom podczas odpraw na granicy. We właściwy sposób określamy stawki celne oraz podatkowe i ustalamy poprawne kody towarów.

W razie wątpliwości udzielamy wszelkich informacji na temat działania naszej agencji celnej. Pomagamy zarówno małym, jak i średnim oraz dużym firmom. Zainteresowanych współpracą importerów oraz eksporterów zachęcamy do kontaktu!