Jednym z najważniejszych rozwiązań w zakresie międzynarodowego transportu towarów jest spedycja lotnicza. Jej obsługą zajmuje się port przy stolicy Polski, który przyjmuje samoloty przystosowane wyłącznie do przewozu ładunków różnego rodzaju. Z tego względu również i w Warszawie na lotnisku działa nasza agencja celna. Zapewniamy kompleksowe wsparcie przy odprawach, dbając o sprawny przepływ przesyłek do krajów docelowych. W razie problemów z zatrzymaniem dóbr możemy zaproponować ich bezpieczne przechowanie w specjalnym składzie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Odprawa celna Warszawa lotnisko – Agencja celna Okęcie

Każdy ładunek wwożony na teren danego państwa podlega kontroli stosownego organu. Dotyczy to również paczek wysyłanych, czyli eksportowanych. Czynności w tym zakresie wymagają złożenia dokumentacji dla towaru, co usprawnia realizację całej procedury. Odprawa celna w Warszawie na lotnisku podlega naszej kompleksowej obsłudze. Eksperci z agencji Szoter dokonują zgłoszenia dóbr w przypadku pierwszego importu w ramach współpracy. Przy stałych relacjach biznesowych zapewniamy maksymalną szybkość działania dzięki udzielonemu przez przedsiębiorcę upoważnieniu.

Dzięki naszemu udziałowi w odprawie towary w krótszym czasie przepływają przez granice państw. Obsługa celna w Warszawie dotyczy przede wszystkim Lotniska Chopina ze znajdującym się na nim terminalem cargo. Rozbudowany port jest bazą przeładunkową dla wielu importerów i eksporterów, którym proponujemy współpracę ułatwiającą transport materiałów drogą powietrzną.

Czym agencja Szoter zajmie się w ramach obsługi celnej w Warszawie?

Klientom gwarantujemy wsparcie zarówno przy wspomnianych odprawach, jak i innych czynnościach przy międzynarodowym przesyłaniu dóbr. W ramach obsługi celnej specjaliści z naszej agencji udzielają fachowych porad z zakresu handlu zagranicznego z wykorzystaniem lotnisk do realizacji zleceń. Te natomiast optymalizujemy pod kątem efektywności, wskazując możliwości obniżenia kosztów i przyspieszenia procedur celnych. Pomaga w tym nasze doświadczenie i doskonała znajomość przepisów celnych i podatkowych.

Świadczona przez agencję Szoter obsługa dla importerów i eksporterów korzystających z lotnisk do transportu międzynarodowego to również wypełnianie wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym także tych potrzebnych do przejścia odprawy. Zajmujemy się takimi formalnościami jak wnioski urzędowe, a w razie komplikacji lub konieczności złożenia dodatkowych informacji – reprezentujemy klientów przed rozmaitymi instytucjami działającymi na lotniskach w charakterze organów celnych.

Od wielu lat współpracujemy z przewoźnikami realizującymi zlecenia z zakresu transportu drogą powietrzną. Pomaga nam to w dopasowaniu najlepszych rozwiązań dla danego podmiotu funkcjonującego jako importer lub eksporter towarów we wspomniany sposób. Wiemy, jak zadbać zarówno o ładunki składowane w kontenerach, jak i te umieszczane na specjalistycznych paletach. Nasza agencja celna na lotnisku w stolicy to ogromne wsparcie dla firm przesyłających rozmaite produkty czy materiały do innych krajów.

Co charakteryzuje naszą agencję celną?

Warunki współpracy zawsze dostosowujemy do preferencji i potrzeb klientów. Jesteśmy w tym zakresie elastyczni – możemy zaproponować pomoc na różnych etapach procedur celnych z uwzględnieniem portów morskich jak i lotniczych. Świadczymy też kompleksową obsługę obejmującą zarówno wspomniane już zajmowanie się odprawami, jak i magazynowanie towarów w naszym składzie. Jako sprawdzona agencja celna na stołecznym lotnisku dysponujemy miejscem do przechowywania np. dóbr zatrzymanych przez kontrolę graniczną. Doradzamy, w jaki sposób przygotować je do spełnienia wymogów i tym samym dalszego transportu drogą powietrzną.

W każdym z naszych oddziałów zatrudniamy wyłącznie doświadczonych i kompetentnych ekspertów. Są oni w stanie dogłębnie przeanalizować sytuację danego podmiotu w zakresie obsługi celnej, a następnie przygotować indywidualny plan działania optymalizujący odprawy na granicy oraz inne etapy transportu międzynarodowego. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy do kontaktu z naszą agencją!