Import aut z Norwegii – jak sprowadzić auto?

Chcesz kupić dobry samochód w atrakcyjnej cenie? Postaw na import auta z Norwegii. Przekonaj się, dlaczego sprowadzanie pojazdów z tego kraju jest opłacalne i jakich formalności trzeba dopełnić, by zarejestrować je w Polsce. Pomożemy Ci w transporcie, ubezpieczeniu i wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Szczególną uwagę zwracamy na kwestie prawne i legalne przejście przez odprawę celną. Skorzystaj z naszych usług, a importowany samochód szybko stanie się Twoją własnością.

Czy import auta z Norwegii się opłaca?

Polacy często decydują się na sprowadzanie pojazdów z innych krajów. Choć położenie Norwegii z punktu widzenia transportu do Polski wydaje się nieco kłopotliwe, import auta z tego kraju po prostu się opłaca. Jest tak między innymi ze względu na jakość użytkowanych przez Norwegów samochodów. Są nowoczesne, zadbane, luksusowe. Mieszkańcy Skandynawii żyją na wysokim poziomie i ma to swoje odzwierciedlenie w posiadanych przez nich rzeczach. Decydując się na kupno auta, wybierają najlepsze marki. Dzięki dobrej infrastrukturze drogowej i kulturze regionu są mniej narażeni na kolizje i wypadki. Korzystają też z usług profesjonalnych serwisów i regularnych przeglądów oraz inwestują w oryginalne części.

Import pojazdu z Norwegii to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wysokiej jakości. Nowy właściciel będzie korzystać z niego przez wiele lat i ma pewność, że historia samochodu nie kryje żadnych niemiłych niespodzianek. Norwedzy chętnie sprzedają swoje auta w dobrych cenach, chcąc wymienić je na inne, nowsze modele. Jeśli dobrze zaplanujesz transport i pomyślnie załatwisz sprawy formalne, proces importowania odbędzie się naprawdę niewielkim kosztem.

W jaki sposób zarejestrować importowany samochód z Norwegii?

Rejestracji auta sprowadzonego do Polski musisz dokonać w ciągu 30 dni. Zrobisz to w Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Miasta. Zabierz ze sobą oryginały dokumentów, w tym ich tłumaczenie na język polski przez tłumacza przysięgłego. Urzędnicy będą chcieli zobaczyć między innymi Twój dowód osobisty, umowę kupna-sprzedaży i potwierdzenie badania technicznego pojazdu. Jeżeli nie dysponujesz tablicami rejestracyjnymi, musisz wypełnić stosowne oświadczenie.

Zanim jednak przystąpisz do rejestracji, Twoje auto musi przejść przez odprawę celno-przewozową. Pochodzi z kraju, który nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zazwyczaj stawka celna na pojazdy sprowadzane z tych terenów wynosi 10% ich wartości. W niektórych przypadkach możliwe jest jednak zwolnienie z opłaty za import. Właśnie dlatego warto skorzystać z naszej oferty i dobrze poznać aktualnie obowiązujące przepisy.

Sprowadzanie auta z Norwegii

Pomagamy klientom uzyskać preferencyjne warunki importu. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami za Ciebie. Nasze usługi obejmują złożenie wniosków, przewiezienie auta oraz ubezpieczenie go zgodnie z polskimi przepisami. Szczegóły ustalamy indywidualnie. Zgłoś się do nas i opowiedz nam o swoich potrzebach. Wyjaśnimy Ci, jak krok po kroku zorganizować import i spełnić wymogi Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Skorzystaj z naszej oferty. Załatwimy wszystkie formalności za Ciebie. Zajmujemy się transportem, ubezpieczeniem, odprawą celną i rejestracją pojazdów z Norwegii. Oferujemy konkurencyjne ceny i szybką realizację zleceń.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej