Szukasz profesjonalnej i szybkiej odprawy przesyłek pocztowych? Zależy ci na bezpiecznym i zgodnym z prawem imporcie lub eksporcie towarów? Skorzystaj z oferty agencji celnej przesyłek pocztowych i zaoszczędź czas oraz pieniądze!

Jesteśmy doświadczoną instytucją, która oferuje kompleksowe usługi celne w obrocie pocztowym i kurierskim. Zajmujemy się odprawami celnymi przesyłek pocztowych z krajów trzecich.

Zapewniamy:

  • pomoc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i tłumaczeń
  • elektroniczne zgłoszenie celne do systemu AIS/e-COMMERCE
  • bieżącą informację o statusie realizacji zlecenia
  • odbiór Poświadczonego Zgłoszenia Celnego (PZC – ZC299)
  • zapłatę należności celno-podatkowych
  • doradztwo i wsparcie merytoryczne

Przewodnik krok po kroku po odprawie celnej przesyłek pocztowych

Jak wiesz, odprawie celnej podlegają przesyłki pocztowe i kurierskie spoza obszaru unii celnej, czyli z krajów nienależących do Unii Europejskiej. Najczęściej dotyczy to towarów przybywających z Chin lub USA. Jeśli często importujesz produkty z tych krajów, to powinieneś przeczytać poniższe wskazówki. Jako kwalifikowana agencja celna przesyłek pocztowych możemy Ci również zaproponować kompleksową obsługę sprowadzanych paczek łącznie z ich magazynowaniem.

Najważniejszym dokumentem dla odprawy celnej przesyłek pocztowych jest deklaracja CN 22 lub 23 oraz faktura potwierdzająca jej wartość. Jeśli wartość paczki jest większa, niż 1000 EUR oprócz należności VAT będziesz zobowiązany do zapłaty opłaty celnej – w takim przypadku przydatne będzie skorzystanie z usług agencji celnej zajmującej się obsługą przesyłek pocztowych, która zgłosi towar do Urzędu Celnego, dokona rewizji na wezwanie U. C., udzieli porad oraz pomoże skompletować dokumentację wraz z tłumaczeniami.

Po uiszczeniu należności celno-podatkowych następuje zakończenie odprawy celnej przesyłek pocztowych i towar jest przekazywany Klientowi. Jak już było wyżej wspominane, przy zleceniu obsługi naszej agencji celnej zajmującej się przesyłkami pocztowymi, nie musisz sam fatygować się do Urzędu po odbiór dostawy. Zorganizujemy przewóz kurierski pod wskazany przez Ciebie adres, a także przekażemy Ci wszystkie dokumenty dotyczące odprawy w formie elektronicznej.

Odprawy celne przesyłek dla firm

Dokonując odprawy celnej przesyłek pocztowych w Urzędzie, musisz zacząć od przygotowania dokumentów importowych tj. faktury potwierdzającej jej wartość, specyfikację towarów, zezwolenie na sprowadzanie, listu przewozowego, danych przewoźnika oraz miejsca pochodzenia i przeznaczenia. W przypadku faktury zawsze potrzebne będzie tłumaczenie – na jej podstawie wyliczone będzie cło i stawka VAT. Pamiętaj również, że dla części produktów wymagane są również Certyfikaty CE – pełną listę tych artykułów znajdziesz na stronach Ministerstwa Finansów. Warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji celnej dla przesyłek pocztowych, gdzie jej pracownicy szybko i sprawnie przeprowadzą Cię przez cały skomplikowany proces.

eśli nastawiłeś swój biznes na import towarów spoza UE, to warto zlecić odprawy celne przesyłek pocztowych specjalistom. Możesz powierzyć przygotowanie dokumentów potrzebnych do odprawy, deklaracji podatków akcyzowych, obliczanie kwot należności przywozowych oraz dokonywanie zgłoszeń celnych. Jako agencja celna przesyłek pocztowych możemy w Twoim imieniu zamówić tłumaczenia certyfikatów, pism i formularzy, a także zabezpieczyć opłaty celno-podatkowe. Zawarcie z nami długoterminowej umowy o współpracy, pozwoli Ci zająć się prowadzeniem działalności, pozostawiając nam wszystkie kwestie związane ze wwozem produktów do kraju.

Jako profesjonalna agencja celna oferujemy również pomoc przy imporcie przesyłek pocztowych zatrzymanych przez Pocztę Polską. Jeśli Twoja przesyłka została zatrzymana przez organy celne lub podatkowe, pomożemy Ci w załatwieniu wszystkich formalności i uzyskaniu niezbędnych dokumentów. Nie pozwól, aby Twoja przesyłka została skonfiskowana lub zniszczona!

Odprawy celne przesyłek pocztowych – dlaczego warto skorzystać z agencji Szoter?

Naszą misją jest wspieranie osób zainteresowanych zagranicznym handlem i międzynarodową wysyłką paczek. Doskonale rozumiemy oczekiwania klientów. Wiemy, że odprawy paczek nieraz stają się powodem do zmartwień i hamują rozwój wielu biznesów. Chcesz sprowadzić towar z Chin lub Stanów Zjednoczonych, ale boisz się związanych z tym kosztów i formalności? Nasze usługi są właśnie dla Ciebie. Przekonamy Cię, że to wcale nie musi być trudne. Nie tylko dobrze wyjaśnimy aktualnie obowiązujące przepisy, ale też zastąpimy Cię w wypełnianiu urzędowej dokumentacji i składaniu wniosków.

Współpraca odbywa się w przyjaznej atmosferze i zawsze możesz liczyć na profesjonalizm naszych pracowników. Mamy duże doświadczenie, braliśmy udział w odprawach kosmetyków, artykułów spożywczych, tekstyliów, zabawek i akcesoriów gospodarstwa domowego. Niezależnie od tego, co znajduje się w Twojej paczce, jesteśmy w stanie Ci pomóc.

W agencji Szoter zatrudniamy wyłącznie odpowiednio wykwalifikowane, uprawnione osoby, które znają aktualne przepisy. Specjalizują się w prawie handlu i transportu międzynarodowego na terenie całego świata. Korzystamy również ze wsparcia tłumaczy przysięgłych, których przekłady często są niezbędne do dopełnienia formalności transportowych. Zapewniamy korzystne warunki współpracy i elastyczne podejście do każdego klienta. Zakres usług dopasujemy do Twoich potrzeb. Zgłoś się do nas i zobacz, jak sprawnie przejść przez odprawę swojego ładunku.

Korzystając z naszych usług, masz pewność, że odprawy celne Twoich przesyłek pocztowych zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami. Nie musisz martwić się o formalności, opóźnienia czy dodatkowe koszty.

Zaufaj nam i skontaktuj się już dziś!